KONST / Litografier / Färglitografi 13374628
nr 1337 4628
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Färglitografi, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Signerad, Stilleben, ej numrerad. Motivet: 27x21 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
måndag 13 juli 2020
kl 18:40:01
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg